10 mei 2023

De Duiders #3: Hoe is het gesteld met de homo-acceptatie in Nederland?

Dit evenement is geweest.

Van homofobe spreekkoren tot klappen voor de deur van een homokroeg. Waar Nederland eerder bekend stond als voorloper in de acceptatie van homorechten, lijkt deze progressieve beweging nu te stagneren.

Volgens belangenorganisatie COC is er een opleving van anti-homogeweld. Hatelijke woorden leiden steeds vaker tot daden. Hoe staat het er eigenlijk voor met de homo-acceptatie en LHBTI+-rechten in Nederland? In hoeverre is er sprake van een specifiek Nederlandse tolerantie en zelfs een voortrekkersrol? En is het een selecte groep mensen die deze antipathie toont of wordt dit breder maatschappelijk gedragen? Met sociaal wetenschapper prof. John de Wit (UU).

In samenwerking met TivoliVredenburg.

Meer in deze serie

De DuidersIedere maand geeft een wetenschapper tekst en uitleg bij de stroom aan nieuwsberichten die ons iedere dag bereikt.